Aizdevums no privātpersonas

Aizdevumus sniedz gan bankas, gan nebanku aizdevēji, kā arī privātpersonas. Kur aizņemties? Protams, ka labākais variants uzreiz pēc aizņemšanās no draugiem un ģimenes ir bankas un nebanku aizdevēji. Bankas un nebanku aizdevēji aizdod ar skaidri definētiem noteikumiem un bez slēptām procentu likmēm. Bankas un nebanku aizdevējus regulē un uzrauga atbildīgās iestādes. Protams, ir dzirdēti dažādi stāsti par nebanku un banku aizdevējiem, bet tā ir pagātne. Lielisks piemērs ir nebanku aizdevēji, kuriem ar likumu ir noteikta licences iegāde, lai varētu sniegt šāda veida kredītus. Licences cena ir liela un to nepieciešams pagarināt. Krāpšanās un līgumu noteikumu slēpšana nozīmē to, ka aizdevējs riskē ar licences zaudēšanu, kas ir viens no iemesliem, kāpēc nebanku aizdevēji un bankas strādā pēc labākajiem prakses standartiem. Par cik raksts ir veltīts tēmai „aizdevums no privātpersonas”, tad turpināsim apskatīt šo aizņemšanās iespēju.

Aizdevums no privātpersonas. Pirms aizņemšanās, ieteicams pakonsultēties ar draugu un noskaidrot, ko viņš domā par šādu iespēju. Jebkurā gadījumā – pat ja viņš mēģinās atrunāt no šāda soļa, vismaz kādam no apkārtējiem būs zināms stāsts, kurš novedis līdz šādam lēmumam. Atturēt nevienu nav iespējams, bet brīdināt un piedāvāt labāku variantu – gan. Naudas aizņēmums no drauga vai radinieka ir drošāka izeja par saistīšanos ar pilnīgi svešu cilvēku. Ja draugu attur aizņēmuma mērķis, tad varbūt jāpadomā, kāpēc arī līdzšinējie kreditētāji nav gatavi sniegt atbalstu. Iespējams, kredīts nav dzīvības un nāves jautājums, un to var pārcelt tālākā nākotnē vai atturēties no tā vispār.

Ir jāuzmanās no cilvēkiem, kuri apgrozās lombardu tuvumā. Ja lēmums saņemt naudu pret ķīlu ir aizvedis uz lombardu, kas būtībā nav slikta izvēle, lai nebūtu jātraucē draugi un paziņas, jābūt pārliecinātam, ka darījums turpat arī noslēgsies un ar līgumā minētiem nosacījumiem nauda no aizdevēja būs kabatā. Nedrīkst paļauties, ka kāds, kurš atrodas tuvumā, būs labāks naudas aizdevējs. Varbūt pat priekšmets tiek novērtēts nedaudz augstāk, kā lombardā, taču desmitkārt drošāks par papīra gabaliņu, ko piedāvā šāds „darbonis”, vai mutisku solījumu ir birojā noslēgts līgums, kurā norādīti gan preces atdošanas termiņi, gan citas aizdevuma detaļas, kuras var vēlreiz mierīgi pārlasīt.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *