Aizņemšanās ar sliktu kredītvēsturi

Mūsdienās kredītvēstures statusam ir ļoti liela nozīme, jo slikta kredītvēsture, aizdevēju acīm, ir kā zīme, ka jums nevar uzticēties.

Vai iespējams saņemt aizdevumu ar sliktu kredītvēsturi?

Ar sliktu kredītvēsture pastāv iespēja saņemt aizdevumu, taču pieaugot vēlamai naudas summai rodas arvien lielākas grūtības atrast aizdevēju, kurš būtu gatavs izsniegt kredītu. Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadlīnijās norādīts, ka kredītu izsniedzējs uz patērētāja sniegtajām ziņām balstās tikai tad, ja aizdevuma summa nepārsniedz 300 eiro. Ja šī summa tiek pārsniegta, nebanku kredītu devējam būtu jāpieprasa papildus ziņas par jums, piemēram, izziņa no VSAA, VID vai bankas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem. Neatkarīgi no izsniedzamās naudas summas lieluma, aizdevēji pārbauda jūsu kredītvēsturi brīdī, kad esat piereģistrējies un iesniedzis kredīta pieteikumu.

Kur aizņemties?

Tas vai kredīts tiks izsniegts vai atteikts ir atkarīgs no katra aizdevēja, taču pirms kredīta saņemšanas, visām iepriekšējām kredītsaistībām vajadzētu būt nokārtotām. Vairāki citi aizdevēji uzsver, ka katra klienta kredīta pieteikumu izskata individuāli, un, ja pēc traipa kredītvēsturē visas saistības esat nokārtojis vai pat uzlabojis savu kredītvēsturi, pastāv liela iespēja, ka kredīts jums tiks piešķirts.

Ja vēlaties saņemt aizdevumu bankā, jums jārēķinās ar daudz intensīvākām jūs kredītvēstures un maksātspējas pārbaudēm, taču banka, kā pozitīvu iezīmi jūsu kredītvēsturē varētu uzskatīt bankā veidotu uzkrājumu, kā arī pieaugošu finansiālo līdzekļu apgrozību jūsu bankas kontā.

Neatkarīgi no tā, pie kura no aizdevējamiem esat nolēmis aizņemties, vajadzētu atcerēties, ka sliktas kredītvēstures gadījumā, lielu naudas summu aizņemties būs sarežģīti.

Ja kāds no kredītu devējiem aizdevumu atsaka, jums ir iespēja griezties ar aizdevuma pieteikumu pie nākošā. Katram aizdevējam ir mazliet atšķirīgi vērtēšanas kritēriji, kā arī subjektīvais viedoklis par aizdevuma piešķiršanu, tāpēc tas, ka jūs neatbilstat viena aizdevēja kritērijiem nenozīmē, ka neatbildīsiet arī nākošajiem.

Atcerieties! Uzlabojot savu kredītvēsturi, jūs vairojat savas iespējas nākotnē.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *