Aizņemties internetā

Aizņemties internetā ir ērti. Tomēr der zināt dažus faktus par kredītiem, ko piedāvā noformēt visdažādākās firmas gan savās tīkla vietnēs, gan portālos, kur apkopoti kredītu devēju piedāvājumi.

Ne visi aizdevēji ir legāli uzņēmumi. Piesargies no ļaudīm, kas piedāvā personīgo naudu tādos portālos kā ss.lv. Vislabāk, ja firma ir Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas biedrs – par to vari pārliecināties www.lafpa.lv vai sekojiet www.kreditssms.lv, kurš piedāvā apskatīt godīgos aizdevējus.

Nesniedz savus personas datus aizdomīgiem cilvēkiem un nekādā gadījumā nenosūti sava konta paroles elektroniskajā vēstulē. Tās drīkst ievadīt tikai, autorizējoties Tavu kontu apkalpojošās bankas interneta vietnē, ja jāveic konta apstiprināšana (parasti pavisam neliela summa, lai īstie aizdevēji zinātu, ka Tev pieder konts un kurp kredītu pārskaitīt) vai kredīta maksājums.

Pasargā sevi no nevajadzīgiem uztraukumiem, neielaidies sarunās, ja neesi pieprasījis kredītu.

Bet, pirms veikt jebkādas reālas darbības ar naudu, iepriekš pārbaudi, vai Tavi ieņēmumi ļaus atmaksāt kredītu. Tev jābūt oficiālai darbavietai vai pierādāmiem regulāriem ienākumiem, nedrīkst būt kredītu parādu. Aprēķini kopējos ikmēneša ienākumus un pašus nepieciešamākos izdevumus. Ir jāpaliek kaut nelielam atlikumam, lai būtu, no kā atmaksāt kredītu. Ienākumiem jābūt paredzamiem visu to laiku, kamēr Tu atmaksāsi aizņēmumu. Vislabāk, ja Tev ir noslēgts līgums par ienākumiem. Tāpat jāslēdz līgums ar aizdevēju.

Vienmēr izlasi visus līguma noteikumus

Kad veikts Tavu finanšu apskats, atceries, ka daudzi aizdevēji izmanto bezprocentu kredītu pirmajā aizdevumā. Nepieļauj, ka Tu aizņemties tik, cik Tev piedāvā (tas taču ir tik viegli, ja aizdevums neko nemaksā, vai ne?). Aizņemies tikai tik, cik Tev ir nepieciešams zināmai vajadzībai.

Sākot atmaksāt aizņēmumu, atceries, ka pirmais jāatmaksā mēneša kredīta maksājums, tad – pārējie maksājumi.

Ja rodas kredīta atmaksas problēmas, vispirms jāsazinās ar esošo kredīta devēju, jo problēma nedrīkst ieilgt – to būs grūtāk atrisināt. Nekādā gadījumā neaizņemies pie cita aizdevēja. Esi drosmīgs un risini problēmu nekavējoties. Pat, ja Tu domā, ka nauda radīsies vienu dienu pēc kredīta atmaksas termiņa iestāšanās.

Seko labiem piemēriem

Lai Tev veicas!

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *