Izvairieties no personīgās parādu krīzes

Ir daudz vieglāk tērēt savu naudu, nevis “sekot līdzi saviem tēriņiem”. Vai ne? Ja Jūs vēlaties sākt apzinīgi izvairīties no personīgās parādu un finanšu krīzes, pirmā lieta, ko Jūs noteikti vēlaties darīt, ir izveidot budžeta plānu, lai varētu saglabāt tēriņus savu ienākumu robežās. Ir lejupielādējami budžeta plānotāji, kas ir pieejami dažādās tīmekļa vietnēs. Jūs varat vienkārši izvēlēties vienu, kas visvairāk atbilst Jūsu mērķiem. Vai arī Jūs varat izveidot paši savu budžeta plānu.

Neatkarīgi no tā, vai Jūs lejupielādējat budžeta plānotāju, vai izveidojat to paši, Jums vajadzētu zināt dažādās lietas, ko Jūsu plānotājam būtu jāiekļauj. Ir vairākas lietas, ko Jūs nevarat palaist garām pat gribēdami, veidojot savu budžeta plānu, piemēram, Jūsu ienākumi, ātrie kredīti, obligātās izmaksas, piemēram, mājokļa īre, auto izdevumi un hipotekāro kredīta maksājumi un komunālo pakalpojumu rēķini.

Jums arī vajadzēs izvērtēt dažādus citus izdevumus, kas Jums regulāri jāsedz, piemēram, pārtikas preces un citas preces, ko Jūs plānojat iegādāties no katras algas. Citas dažādas preces ietvers pirkumus bērniem, naudu, kas atvēlēta apģērba iegādei, izklaidēm, ģimenes svinībām un tamlīdzīgi, kā arī personīgajiem izdevumiem. Atskaitiet visus šos no saviem ienākumiem, un Jūs iegūsiet brīvo ienākumu summu.

Izpārdošanas un veikalu akcijas

Ja Jums ir liela saldētava, reizēm lieliska akcija gaļas produktiem var būt izdevīga, bet ja Jums nav lielas saldētavas, lielākā daļa iegādātās gaļas aizies postā, kas izmaksās vairāk ilgtermiņā. Labs padoms, kas var Jums noderēt, ir atlikt noteiktu summu tieši izpārdošanas preču iegādei, ko var sasaldēt un lietot vēlāk. Ņemiet vērā izpārdošanas piedāvājumus veidojot, iknedēļas, pārtikas sarakstu, lai ietaupītu.

Tas parāda, cik daudz naudas Jūs varat ietaupīt, vai tērēt dažādām precēm pēc Jūsu izvēles. Bet, ja pēc visu ikmēneša izdevumu atskaitīšanas, iznākums ir negatīvs, Jums ir jāsāk domāt par ikmēneša tēriņu samazināšanu. Jūs varat izveidot savu finanšu plānu par vienu mēnesi vai mazāk, atkarībā no tā, cik bieži Jums ir jāveic maksājumi vai cik bieži Jūs saņemat algu. Jūsu budžeta plānotāja formāts un izkārtojums ir patiešām atkarīgs no Jums. Svarīgi ir tas, ka Jūs zināt, cik Jūs nopelnāt un vai Jūsu izdevumi (arī ātrie kredīti) ir saskaņoti ar Jūsu ienākumiem.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *