Kas ir BitCoin

Bitcoin (pēc bitcoin.org informācijas) ir inovatīvs, virtuālās naudas maksājumiem paredzēts tīkls un jauns naudas veids (Latvijā to jau paspēts nodēvēt par bitmonētām). Bitcoin pastāv kopš 2009. gada, kad, saskaņā ar nostāstu, kāds japānis, kam draudējis bankas kontu arests un īpašumu apķīlāšana, izveidojis digitālo naudu, kas balstīta uz atvērtā pirmkoda protokolu. Bitcoin izmanto peer-to-peer tehnoloģijas, kurām nav nepieciešama uzraudzības institūcijas vai bankas kontroles līdzdalība. Transakcijas un bitmonētu izlaide tiek veikta, izstrādājot tās kolektīvi. Bitcoin ir sabiedriskā labuma produkts; tā dizains ir publisks, nevienam Bitcoin nepieder un tas netiek nekontrolēts, kā arī jebkurš var iesaistīties tīkla darbībā. Ar daudzām unikālām īpašībām Bitcoin nodrošina aizraujošu pielietojumu, ko nespēj aizstāt neviena līdzšinējā maksājumu sistēma.

Bitcoin ir vienkāršākais veids, kā privātpersonām darboties ar naudu par ļoti zemām izmaksām. Taču ir arī uzņēmumi, kuri pieņem bitmonētas. Mobilie maksājumi tiek padarīti vienkārši, pieļaujot maksājumus ar divu vienkāršu soļu palīdzību: skenēšanu un pašu transakciju. Nav nepieciešamības piereģistrēties, izmantot kredītkarti, iegaumēt PIN kodus vai jebko parakstīt. Viss, kas vajadzīgs, lai saņemtu maksājumus bitmonētās, ir uzrādīt sava elektroniskā maciņa QR kodu aplikācijā (lejupielādējot, piemēram, BitcoinCore) un atļaut savam draugam noskenēt jūsu mobilo telefonu vai, izmantojot NFC radio tehnoloģiju, savienot divus telefonus.

Bitcoin transakcijas ir aizsargātas ar militāras pakāpes kriptogrāfiju. Nevienam nav iespējams izņemt naudu no jūsu konta vai izdarīt maksājumu jūsu vārdā. Tik ilgi, kamēr jūs veicat nepieciešamos soļus sava maciņa aizsardzībai, Bitcoin sniedz kontroli pār jūsu naudu un aizsardzību augstā drošības pakāpē pret daudziem krāpšanās veidiem.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *