Kredīti aprīlī 04.2016

Kredīta ņēmējsHipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizdevums, kas tiek nodrošināts ar Tava nekustamā īpašuma ķīlu. Šis kredīta veids tiek raksturots šādi:

galvenais kritērijs kredīta piešķiršanā un tā apmēra noteikšanā ir Tavi regulārie ienākumi, to stabilitāte un pietiekamība kredītsaistību izpildei. Banka vērtēs gan Tavus, gan Tavas ģimenes kopējos ienākumus. Tā nav tikai darba alga, bet arī visi citi regulārie ienākumi, ko vari apliecināt ar attiecīgiem dokumentiem: pabalsti, bērnu pabalsti, īres ieņēmumi, ieņēmumi no ieguldījumiem vai komercdarbības u.c..

Overdrafts / kredītlīnija ir bankas īstermiņa aizdevums kontā, kurā tiek ieskaitīta Tava darba alga, jo overdrafts ir samērots ar Tavas algas lielumu. FKTK skaidro:

  1. Tavs overdrafta limits tiek noteikts, ņemot vērā Tavus regulāros ienākumus (ja alga netiek pārskaitīta uz banku, kurā Tu vēlies saņemt overdraftu, Tev būs jāiesniedz algas konta izraksts par pēdējiem 6 mēnešiem), esošās kredītsaistības, kā arī Tavu kredītvēsturi;
  2. banka, piešķirot Tev overdraftu, sev ietur vienreizēju naudas resursu sagādes maksu, kuras apmērs ir atkarīgs no konkrētās bankas cenrāža (vidēji no 1% līdz 1.5 % no overdrafta limita, bet minimālā maksa ir 14 eiro), Tava overdrafta lieluma un jūsu parakstītā līguma.

Kredītkarte ir pieeja īstermiņa aizdevumam, kuram ir augsti izmantošanas procenti, taču, piešķirto limitu atmaksājot, to vari izmantot no jauna.

Saņemot kredītkarti ar noteikto kredītlimitu, Tev ir jārēķinās, ka par izmantotajiem līdzekļiem Tev būs jāmaksā samērā augsta procentu likme – līdz pat 26% gadā, kā arī gada maksa par kartes izmantošanu un vēl dažādas komisijas maksas par Tevis veiktajiem darījumiem ar karti, ja tādas ir noteiktas.

Līzings ir kādas preces noma ar izpirkumu (vai bez izpirkuma). Tu vari lietot preci tūlīt, bet norēķināties ilgākā laika posmā, maksājot arī līzinga procentus. Vortāla skaidrojums ir šāds:

  1. finanšu līzings ir tāds līzinga veids, kura laikā Tu ar ikmēneša maksājumiem sedz visu preces vērtību, kā arī maksā procentus;
  2. ir jārēķinās, ka Tev būs jāveic pirmā iemaksa par pērkamo auto vai preci saskaņā ar līzinga kompānijas noteikumiem, piemēram, 10% iemaksa jaunajām automašīnām, 20% lietotām automašīnām un 25% sadzīves priekšmetiem.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *