Mūsu izdevumi ikdienā

Ir dažādi izdevumi ar kuriem mums nākas saskarties. Mums ir izdevumi kurus zinām ka būs jāveic katru mēnesi, tie ir ikmēneša izdevumi. ar tiem mēs rēķināmies un paredzam veidojot savu budžetu. Ikdienas izdevumi ir nedaudz mainīgāki, jo tie var būt atkarīgi no daudziem, mainīgiem faktoriem. Tomēr pie budžeta plānošanas mēs ņemam vērā, ka šādi izdevumi būs un tie nav īpašs pārsteigums.

Ir vēl kāds izdevumu veids – neregulārie izdevumi. Šie ir izdevumi ar kuriem varam rēķināties, bet tie nav noteikti un pastāvīgi. Šādi izdevumi ir labi pazīstami autovadītājiem. Katrs autovadītājs zina kad ir jāveic automašīnas tehniskā apskate un cik tas izmaksās. Šādi izdevumi ir jāveic ik pa noteiktam laikam un tie ir zināmi. Līdz ar to mēs paredzam šos izdevumus savā budžetā nevis visu laiku, bet tikai attiecīgajā laikā kad tas ir nepieciešams.

Šādi izdevumi ir arī uz svētkiem. Dzimšanas dienas vai Ziemassvētki ir noteiktā laikā un mēs jau iepriekš rēķināmies ar papildus izdevumiem. Tie mums nav pārsteigums. Mums ir laiks sagatavoties šiem papildus izdevumiem no sava budžeta. Ja ir nepieciešams varam veikt uzkrājumus apzinoties par šo izdevumu tuvošanos.

Tuvojoties septembrim, daudzas ģimenes jau laicīgi sāk gatavoties jaunajam mācību gadam. Ir zināms ka būs jāiegādājas jaunas mācību grāmatas, kancelejas preces, apģērbs un citas nepieciešamās skolas lietas jūsu bērnam. Mums ir laiks sagatavoties, jo zinām ka šādi izdevumi ir priekšā.

Arī tāda lieta kā ceļojums ir neregulārs izdevums, mēs tam iepriekš varam sagatavoties, tas nenotiek ļoti bieži. Mēs atvēlām daļu savu ienākumu šim mērķim, bet tas nav jāpiesaista jūsu ikmēneša budžetam. Pat, ja katru mēnesi atliekat daļu ienākumu šim mērķim, pats ceļojums ir neregulārs izdevums. Regulārs izdevums varētu būt uzkrājumu veidošana nevis pats ceļojums.

Neregulārajiem izdevumiem mums ir iespēja sagatavoties. Ja piemirstam par to tad tas var kļūt par neparedzētu izdevumu avotu. Tomēr, ne īpaši bieži aizmirstam par skolas sākumu vai automašīnas tehniskās apskates iziešanu. Neregulārie maksājumi mums dod iespēju būt gataviem izdevumiem ar kuriem nesaskaramies ikdienā. Šī iespēja ir jāizmanto un mums ir jābūt gataviem.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *