Nauda un naudas glabāšana

Papīra naudaMūsdienās cilvēki naudas glabāšanu katrs iedomājas no sava skatupunkta. Tauta vēlas, lai nauda glabātos pēc iespējas drošākā vietā, tāpēc meklē atbilstošu savu variantu, kas izpildīs viņa prasības un izdarīs vajadzīgos secinājumus par savas naudas glabāšanas vietu un tās neierobežotu pieejamību. Naudas glabāšanas lielumam jābūt konfidenciālam, par ko jārūpējas iestādei, kurā jūs glabājat naudu, vēl jo vairāk pašai personai censties neizpaust naudas glabāšanas vietu trešajai personai.

Viens no populārākajiem naudas glabāšanas veidiem, ko katrs padomdevējs kā reizrēķinu ieteiks, būs naudas glabāšanai izvēlēties kontu kādā no bankām, vispirmām – kārtām, tajā, kurai tu visvairāk uzticies un izmanto tās pakalpojumus, un tev ir zināma pieredze, cik tā ir stabila un tevi ir mazāk pievīlusi. Ir vērts padomāt un sadalīt savus izdevumus, atverot vairākus kontus vienā bankā, nav obligāti katram kontam būt sava kredītkarte, jo par tās uzturēšanu banka ņem komisijas maksu. Kredītkarti vērts ņemt tam kontam, kuru tu izmanto pirkumos un, ar kuru tu izņem skaidru naudu no bankomāta. Viens konts tiešajiem tēriņiem, bet otrs varbūt krājkonts, kurā krājas un glabājas tavi naudas līdzekļi, kurus tu izmanto nozīmīga iemesla apmaksai, pārskaitot ar internetbankas palīdzību, un tur ir viegli izsekot savas naudas plūsmai.

Sastopama ir cilvēku grupa, kas neuztic visus ienākumus, bankām, bet izvēlas naudu glabāt mājās tos ieliekot – aploksnē, kastīte utt., bet tas nav droši, jo, ja jūsu mājokli apciemo zaglis, tas apgriezīs otrādi visu iedzīvi, kamēr atradīs glabāto naudu vai mantu. Turīgāki cilvēki mājās ierīko ugunsdrošus, metāla seifus kādā no sienām, bet seifs var būt arī iebūvēts, kāda no mēbelēm mājās aiz atslēgas. Šādās pašmājas glabātuvēs glabājas parasti – nauda, dārglietas vai svarīgi dokumenti.

Attīstītās valstīs ir izveidotas privātas mantiskās vērtības skapīši ar atslēgu, tur var glabāt arī naudu, dokumentus u.c. vērtīgas lietas. Šādas glabātuves ir rūpīgi apsargātas un novērotas ar videonovērošanas kamerām, telpa ir slēgta, un šajās telpās ielaiž tikai iestādes darbiniekus.

Seifs naudai

Tāpēc izvēlieties sev piemērotu naudas līdzekļu glabāšanas veidu, un, pirms, izšķiraties par vienu vai otru variantu, kārtīgi izsveriet jūsu izvēles iespējas, visus labumus un trūkumus.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *