Naudas aizdošana paziņām un draugiem

Kā notiek naudas aizdošana draugiem un paziņām? Parasti pirms algas dienas kādam noteikti rodas vajadzība aizņemties piecus eiro. Draugi un pārējie uzrunātie droši vien neliedz izpalīdzīgu roku. Viss ir labi līdz brīdim, kad draugam un izpalīgam pašam pietrūkst dažu eiro līdz algai.

Kā saglabāt paziņu un draugu loku, pašam aizņemoties? Naudas aizdošana ir naudas aizdošana, neraugoties uz summām, kādas nonāk apritē. Godīgums ir pirmais nosacījums, lai nauda nesabojātu attiecības. Vienmēr aizņemieties tik, cik varēsiet atdot, bet atdodiet tik, cik esat aizņēmies, neaizmirstot pateikties. Ja pienācis brīdis aizņemties lielākus līdzekļus, der noformēt aizdevuma līgumu – katram gadījumam. Starp citu, arī procentu iekļaušana līgumā nav nekas ārkārtējs. Naudas jautājumos jāizturas lietišķi.

Ko darīt situācijā, kad paziņa, „aizmirsis” parādu, dodas garām, „aizmirstot” pasveicināt arī naudas aizdevēju? Šis pārpratums noteikti jānoskaidro, bet turpmāk jāņem vērā paziņas iespējamā „aizmiršanās”.

Nevajadzētu pārvērsties arī par uzņēmuma vai cita kolektīva nemainīgi labo gariņu. Bieži vien labestība, vēlme būt izpalīdzīgam, varbūt pat „nopelnīt pozitīvos punktus”, nemaz netiek pienācīgi novērtēta. Par to, ka neierobežoti atļausiet sevi izmantot, jūsu vērtība necelsies. Drīzāk iespējams piedzīvot mirkli, kad aizdevumu dēļ pašam maciņš izrādīsies tukšs.

Un vissvarīgākais ir sekot līdzi savām domām. Domās ir liels spēks. Pirms aizdodat, noskaņojiet sevi labvēlīgi, sniedziet palīdzību no sirds – tā izvairīsieties no sirdsapziņas pārmetumiem (neaizdevu, bet cilvēkam taču slikti…) un vainas apziņas (slikti rīkojos, nevajadzēja). Vienmēr dodiet ar pozitīvu skatu nākotnē vai arī, ja ļoti vēlaties palīdzēt, vienkārši uzdāviniet. Aizdot vai neaizdot? Tas paliek Jūsu ziņā, bet ar aizdošanu jābūt uzmanīgam, jo gadās dažādi.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *