Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir valsts pārvaldes iestāde, kuras uzdevums ir rūpēties par patērētāju tiesībām, uzraudzīt dažādu preču un pakalpojumu kvalitāti un nodrošināt patērētājs ar svarīgāko informāciju par precēm un pakalpojumiem. PTAC ir iestāde, pie kuras, iespējams, vērties pēc palīdzības dažādu konfliktu, kas risinās starp patērētāju un pakalpojuma sniedzēju vai preces tirgotāju, gadījumā.

PTAC ir uzraugošā iestāde arī tādiem pakalpojumiem, kā ātrajiem un patēriņa kredītiem, kā arī aizdevumiem pret ķīlu.Lai uzņēmums oficiāli varētu izsniegt aizdevumus, tam ir jāsaņem PTAC izsniegta licence. Veicot licencēšanu PTAC pārliecinās vai aizdevējs piedāvās drošu un patērētajam izdevīgu pakalpojumu, kā arī novērš krāpnieciskos nodomus pirms tie vēl īstenojušies dzīvē, tāpēc vienmēr būtu svarīgi izvēlēties aizdevēju, kas ir saņēmis PTAC licenci un Latvijā darbojas oficiāli. Jāpiebilst, ka licence tiek izsniegta tikai uz vienu gadu un šim periodam beidzoties PTAC izskata uzņēmuma iesniegumu licenci pagarināt.

Kredītu izsniedzēju un citu uzņēmumu uzraudzība nebeidzas ar licencēšanu. PTAC veic dažādas pārbaudes, gan reaģējot uz patērētāju sūdzībām, gan arī vienkārši uzraugot iestāžu darbību, lai šādas sūdzības nerastos.

Ikvienam aizdevējam, savā atrašanās vietā un mājas lapā, ir jānorāda PTAC izsniegtās licences numurs un jāizvieto tās kopija, lai tā būtu viegli pamanām uzņēmuma klientiem un tie varētu būt droši, ka uzņēmuma darbība tiek kontrolēta un pakalpojums, ko tie saņems, ir drošs. Informācija par izsniegtajām licencēm ir atrodama arī PTC mājas lapā.

PTAC jaunumi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir pieejams arī sociālajos tīklos. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir izveidojis savu Twitter kontu, kas https://twitter.com/PTACgovLV. Sekojiet un uzziniet daudz noderīga, ko raksta patērētāju tiesību aizsardzības centrs.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *