Pensiju līmeņi

Visiem zināms tas, ka mūsdienās pensijas ir samērā mazas, tieši tas arī ir galvenais iemesls, kāpēc ir izveidota šī pensiju līmeņu sistēma. Tālāk par pensiju līmeņiem ir trešais pensiju līmenis, kas ir brīvprātīgs visiem iedzīvotajiem. No pensiju trešā līmeņa naudas iemaksām netiek uzturēti pašreizējie pensionāri un šī uzkrātā nauda var būt arī kā mantojums Jūsu bērniem vai mazbērniem. Veicot brīvprātīgas iemaksas papildus pensiju 3. līmenī  privātajā pensiju shēmā. Tu personīgi vai arī ar sava darba devēja starpniecību vari veikt iemaksas kādā no privātajiem pensiju fondiem. Šie līdzekļi, līdzīgi kā pensiju 2. līmenī, ar pārvaldnieku starpniecību tiek ieguldīti finanšu tirgos.

Iemaksājot šo pensiju pats, Tu vari saņemt nodokļu atmaksas. Pensiju 3. līmeni ir iespējams saņemt daudz ātrāk, sākot ar 55 gadu vecumu. Svarīgi ir saprast to, ka pensiju 3. līmenis ir gandrīz tas pats, kas vienkārša naudas investēšana. Ar Jūsu naudu parasti rīkojās profesionāļi, taču tas protams arī paņem savu daļu no peļņas, kuru Jūs kopumā varētu iegūt. Neviens investors nekad neatteiks naudai… Ja pensiju 3 līmenis 15 gadu laikā var dubultot Jūsu, piemēram, iemaksātos 100 eiro, tad GPL 15 gadu laikā var arī pārsniegt šos 100 eiro. Protams ar valsts nodrošināto pensiju nākotnē nevarēs izdzīvot.

Tāpat kā pašreiz pensionāriem ir grūtības ar maksājumu veikšanu un nepieciešamo medikamentu iegādi, tā arī nākotnē būs problemātiski. Citi saka, ka bez visu trīs pensiju līmeņu uzkrāšanas, nebūs viegli izdzīvot savus pēdējos dzīves gadus. Tomēr šim faktam var arī oponēt, pamatojoties uz to, ka pensiju līmeņi nereti nespēj pārspēt GPL un diemžēl cilvēkiem ilgtermiņā neizdosies neko nopelnīt, tomēr uzkrāt gan sanāks. Un protams jebkurš pensiju līmenis, tāpat kā krājkonts ir labāks veids kā glabāt naudu, nekā turot to zeķē. Izdevīgāk tomēr būtu iedzīvotājiem parūpēties pašiem par sevi un nevis uzkrāt naudu, bet padomāt kā pašiem to veiksmīgi ieguldīt. Var iegādāties nekustamos īpašumus un tos izīrēt, var arī izveidot nelielu biznesu, kas ilgtermiņā Tev atmaksāsies daudz vairāk. Jo domājot, kas tad ir nauda? Nauda ir veids kā apmierināt savas vajadzības pēc dažādām precēm un pakalpojumiem. Kāpēc gan neparūpēties par to jau laicīgi?

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *